“SHARING AHEAD 2022 – Public communication of astrophysics across Europe”
Ο Διευθυντής Ερευνών Δρ. Ι. Γεωργαντοπουλος και ο Δρ. Έκτορας Πουλιάσης της ομάδας AHEAD2020 του ΙΑΑΔΕΤ συμμετείχαν με ομιλίες στο συνέδριο “SHARING AHEAD 2022 – Public communication of astrophysics across Europe”, στο οποίο είναι και συνδιοργανωτές. Το συνέδριο λαμβάνει χώρα στην Ρώμη από 3/11 μέχρι και 5/11.
Μαζί τους παρευρέθηκε και ο Δρ. Λάζαρος Κουτουλίδης από το Κέντρο Επισκεπτών Πεντέλης για να παρουσιάσει τις δράσεις του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών για το ευρύ κοινό.
![AHEAD2020_07_11_2022a](http://www.astro.noa.gr/wp-content/uploads/2022/11/AHEAD2020_07_11_2022a.jpg)
![AHEAD2020_07_11_2022b](http://www.astro.noa.gr/wp-content/uploads/2022/11/AHEAD2020_07_11_2022b.jpg)
![AHEAD2020_07_11_2022c](http://www.astro.noa.gr/wp-content/uploads/2022/11/AHEAD2020_07_11_2022c.jpg)