Οι επιστημονικοί συνεργάτες Γιώργος Χούμος και Αλκιβιάδης Κούκος της επιχειρησιακής μονάδας BEYOND, του Ινστιτούτου ΙΑΑΔΕΤ/ΕΑΑ βραβεύτηκαν με το βραβείο καλύτερης ”ΙΔΕΑ” στον διαγωνισμό myEUspace για το καινοτόμο πλαίσιο τους DeGenS.
Η νικήτρια ομάδα της επιχειρησιακής μονάδας Beyond προσκλήθηκε από την EUSPA (EU Agency for the Space Program), στην εκδήλωση των CASSINI Entrepreneurship Days για να λάβει το βραβείο.
![Beyond_04_07_2023](http://www.astro.noa.gr/wp-content/uploads/2023/07/Beyond_04_07_2023.jpg)